Biegi przeszkodowe (OCR)

Biegi przeszkodowe – jak to wygląda?

Na początku października biegłam w Biegu Hutnika organizowanym w Warszawie. Bieg ten był jednym z lepszych w mojej krótkiej karierze biegowej – jestem pewna, że w przyszłym roku też się tam pojawię! Bieganie po terenie huty i pokonywanie przeszkód w środku jej budynków było mega doświadczeniem. Udało mi się dziś w końcu zabrać za wideorelacje z tego biegu – więc jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda mój świat OCRów to zapraszam do oglądania ?.

Poniżej macie filmik, który udało się poskładać samodzielnie blondynce – jak tak dalej pójdzie to przekwalifikuje się z lekarza na informatyka?(podkład muzyczny specjalnie w 100% zastąpił to co mówiłam ? – bo czasem nie wypowiadałam się jak dama – może błoto wyklucza bycie damą?)

 

Dziś poza filmikiem podrzucam Wam też kilka słów o tym dlaczego tak bardzo kocham OCRy <3.

Tak więc zacznijmy od początku??. Biegi z przeszkodami – OCR (Obstacle Course Racing) są to takie normalne biegi tylko w terenie?, z trochę większą ilością błota i z ciekawymi gratisami ?np. 3-metrowa ściana do pokonania. Dlaczego są takie super i na czym polega ich fenomen?? Napisze Wam o dwóch rzeczach, które są dla mnie najważniejsze w OCR i które według mnie powinny Was przekonać do postawienia swoich czystych stópek biegacza ulicznego ??‍♀️na błotnym starcie biegu z przeszkodami?. Po pierwsze – przełamują granice?. Kto w normalnym życiu wejdzie po pas w błoto? (mnie na pewno do tego nie zmusicie). Okazuje się, że możemy znacznie więcej niż sądziliśmy i wcale nie jest to takie trudne i straszne. W takim biegu sprawdzasz ile masz siły – gwarantuje Ci, że nawet nie podejrzewasz ile możesz podnieść swoimi rękami?. Po drugie – ludzie❤️❤️❤️!!! Nigdy nie biegniesz sam. Zapisałeś się sam na bieg – nie martw się, znajdziesz nowych przyjaciół już na pierwszej przeszkodzie?. Przy odrobinie szczęścia (czyli w sytuacji gdy będziecie mieć podobna kondycję) dobiegniecie razem na metę. Spoceni i cali w błocie, stojąc na mecie stwierdzicie, że to była najlepsza przygoda w Waszym życiu i razem zapisujecie się na kolejny bieg???. Nie umiesz przejść wysokiej ściany, nie ma problemu – obok Ciebie są już trzy osoby które Ci w tym pomogą?. A jak jesteś kobietą (dołóż jeszcze blond włosy do tego zestawu) to ścianę pomaga Ci przejść 5 osób?. Dzięki OCRom poznałam niesamowicie dużo fanatycznych ludzi z którymi utrzymuje stały kontakt?. Bawimy się świetnie nie tylko na biegach ale też po nich!

Do zobaczenia na starcie biegu przeszkodowego! Czy ktoś z Was biegnie Runamgeddon w Siedlcach :)?

 

Rano biegam w białym fartuchu a wieczorem na treningu – zapraszam do mojego medycznosportowego świata. Lekarz => ortopeda in progress.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *